Dzień Babci i Dziadka

Kochane Babcie! Kochani Dziadkowie!
21 i 22 styczeń to Wasze święto! Z tej okazji życzymy Wam dużo zdrówka, mnóstwo miłości ze strony bliskich i wiele serdeczności. Jesteście naszą kopalnią wiedzy i doświadczenia za co Wam bardzo dziękujemy! Żyjcie nam sto lat!
A na zdjęciu możecie zobaczyć naszych najmłodszych, którzy podczas zeszłorocznego koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka mieli okazję opowiedzieć publiczności o swoich ukochanych dziadkach ❤️

Dostępne są ostatnie bilety na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie oraz na stronie internetowej Centrum Kultury.

Zapraszamy!

kategoria:

Rozpoczynamy kolejny sezon artystyczny

Informujemy, że od przyszłego tygodnia rozpoczynamy kolejny sezon artystyczny. Przed nami mnóstwo spotkań, cudownych chwil, ciekawe koncerty i festiwalowe wyjazdy. Mamy nadzieję, że będą Państwo z nami. Jednocześnie pragniemy poinformować, że przesłuchania do zespołu dla nowych dzieci będa miały miejsce w czwartek 5 września o godz. 17:30. Prosimy o zabranie ze sobą stroju ćwiczebnego oraz przygotowanie piosenki "Szła dzieweczka do laseczka".

Szczegóły w linku poniżej:

https://www.facebook.com/malyslask/photos/a.110351015715596/2421027951314546/?type=3&theater

Międzynarodowy Dzień Tańca

"Życie staje się poprzez taniec czymś szczególnym,

budzi w duszy człowieka pogodne poczucie wolności i błogą swiadomość jakiejś przemożnej energii,

która zdaje się nas unosić w powietrzu."

Geraldus van der Leeuw

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, wszystkim tancerkom i tancerzom, życzymy właśnie tej wolności, energii i poczucia wyjątkowości.

Rusza sprzedaż biletów na koncerty galowe zespołu !

Juz dzisiaj od godziny 10:00 rusza sprzedaż biletów na koncerty galowe zespołu z okazji dnia Matki i Ojca, które odbędą się 18 i 19 maja o godz. 17:00 w Centrum Kultury "Karolinka". W dwuczęściowym koncercie "Mały Śląsk" pragnie podziękować wszystkim mamom i tatom za codzienny trud wychowania, pomoc, wskazówki i wszelkie dobro, które od nich otrzymują. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia!

Radosnego Alleluja !

Na święta Zmartwychwstania Chrystusa Pana
przesyłamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych, zdrowia, radości,
wytrwałości w codziennym zmaganiu się z przeciwieństwami, poczucia siły,
pokoju i nieustającej wiary i nadziei.
Dyrekcja, kierownictwo, instruktorzy i artyści
ZPiT "Mały Śląsk"

Żegnamy Karolinę. Żonę, matkę, córkę, wieloletnią tancerkę i solistkę zespołu.

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, przyjaciółki oraz wieloletniej tancerki i solistki „Małego Śląska” Karoliny Duraj (Gluzickiej). Mama, żona, ale także córka naszej instruktorki tańca klasycznego, przeżywszy lat 31 zmarła w sobotę 13 kwietnia, pozostawiając cierpienie w naszych sercach. Łączymy się w bólu z rodziną i wszystkimi, których dotknęła śmierć Karoliny. Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2019 roku o godzinie 11:00 w kaplicy na cmentarzu Mater Dolorosa w Bytomiu przy ulicy Piekarskiej, po czym kondukt żałobny uda się na cmentarz przy ulicy Kraszewskiego w Bytomiu.

Młodzież z „Małego Śląska” udziela się nie tylko na scenie!

Członkowie grupy reprezentacyjnej młodszej Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” zaangażowali się w projekt „EKOlogicznie".

Wesołych Świąt !!!

„Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.
Szeleszczący papier, szeptane słowa, płonące świece, ozdobione okna, zapach cynamonu i goździków, życzenia napisane na karteczce lub wypowiedziane prosto do nieba, w nadziei, że może się spełnią – Boże Narodzenie, czy się tego chce, czy się nie chce, budzi to wieczne pragnienie cudowności. A cudowność ta nie jest niczym, co można by zdobyć lub zatrzymać, do nikogo nie należy, ale co roku się pojawia, jak coś, co dostaje się w prezencie.”

Zdrowych, pogodnych, rodzinnych świąt życzą dyrekcja, pracownicy oraz artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".